tigerrally

Kaszubskie szutry – kolejne wyzwanie Tomka Kasperczyka

Maj 26, 2017
admin

Po niezwykle udanym występie w Rajdzie Świdnickim-Krause Tomasz Kasperczyk i Damian Syty wystartują także w kolejnej rundzie krajowego czempionatu. W ostatni weekend maja załoga Tiger Energy Drink Rally Team pojawi się na starcie Rajdu Gdańsk-Baltic Cup, czyli jedynej w tym sezonie rundzie RSMP rozgrywanej na luźnej nawierzchni.

Organizatorzy przygotowali dla zawodników dziesięć odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 130 kilometrów. Drugą rundę RSMP zainauguruje w piątkowy wieczór start honorowy, następnie w sobotę tuż po 12 zawodnicy ruszą do walki na odcinkach specjalnych. Imprezę zakończy niedzielna ceremonia mety na terenie Europejskiego Centrum Solidarności. Oprócz załogi Tiger Energy Drink Rally Team na trasach zobaczymy 32 ekipy. Tomek i Damian pojadą Fordem Fiestą R5 z piątym numerem startowym.

Do rywalizacji na szutrowych, kaszubskich trasach Kasperczyk i Syty ruszą podbudowani wynikiem, jaki wywalczyli w Rajdzie Świdnickim-Krause. W poprzedniej rundzie Mistrzostw Polski duet Tiger Energy Drink Rally Team wywalczył trzecią lokatę. Dla Tomka i Damiana będzie to trzeci start w Rajdzie Gdańsk Baltic Cup, ale pierwszy na szutrze. Dwa poprzednie – w 2012 i 2015 roku rozegrano odpowiednio na śniegu i asfalcie. W tegorocznej walce ważne może okazać się doświadczenie zdobyte w Rajdowych Mistrzostwach Europy, w których Tomek i Damian rywalizowali na szutrowych trasach Portugalii, Estonii, czy Grecji w legendarnym Rajdzie Akropolu.

Przed drugą rundą Mistrzostw Polski Kasperczyk i Syty zajmują trzecie miejsce w klasyfikacji cyklu – na swoim koncie zgromadzili 17 punktów.

Tomasz Kasperczyk: – Najbliższy start cieszy mnie podwójnie. Po pierwsze znów będziemy mieli okazję ścigać się po polskich oesach, a po drugie zmierzymy się na szutrze, który daje niesamowitą radość z jazdy. Jesteśmy także mocno zmobilizowani, ponieważ podium w Rajdzie Świdnickim-Krause znacznie wyostrzyło nam apetyty. Dodatkowo po, słynnej już, przygodzie na Wyspach Kanaryjskich chcieliśmy z Damianem jak najszybciej wrócić do rajdówki i rywalizacji na odcinkach specjalnych. Rajd Gdańsk Baltic Cup będzie świetnym przygotowaniem do dalszej części sezonu, w której nadal walczyć będziemy w FIA ERC Junior U28. Zapraszam oczywiście wszystkich kibiców na Pomorze, ponieważ warto zobaczyć z bliska, jak wygląda rywalizacja na szutrze.