tigerrally

Kolejne wyzwanie – Rajd Lipawy

Wrz 16, 2016
admin

W najbliższy weekend 17 i 18 września zostanie rozegrana 9. runda Rajdowych Mistrzostw Europy. Pierwotnie łotewski Rajd Lipawy zaplanowany był na luty, jednak imprezę odwołano ze względu na bardzo trudne warunki pogodowe. Kierowcy rywalizujący o tytuł najszybszego rajdowca Starego Kontynentu spotykają się więc jesienią na częściowo nowych trasach – aż cztery z ośmiu odcinków specjalnych zostały wytyczone po drogach, które dotąd nie były wykorzystywane. Na Rajd Lipawy zgłosiły się 43 załogi w tym 7 z polski.

Tomek Kasperczyk: Znaczna część imprezy to nowe trasy. Charakterystyką impreza bardzo przypomina Rajd Estonii, odcinki są szybkie, o gładkiej nawierzchni. Pogodowo weekend też zapowiada się nieźle, po zapoznaniu z trasą jesteśmy bardzo dobrze zastawieni i z niecierpliwością czekamy na rajdowy weekend.

013

Zespół Tiger Energy Drink Rally Team powstał w 2012 roku, od samego początku jego trzon stanowi załoga Tomasz Kasperczyk/Damian Syty. Rok 2012 to pełny sezon Rajdowego Pucharu Polski oraz czeski Rajd Kostelec. W kolejnym sezonie Tomasz Kasperczyk zadebiutował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, zdobywając tytuł II Wicemistrza Polski w klasie 6. Kolejny – 2014 rok to zmiana samochodu i walka o punkty w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.  Nowy samochód i bardzo intensywny program treningowy zaowocował 6 miejscem w klasyfikacji generalnej RSMP i pierwszym podium w tym cyklu podczas Rajdu Dolnośląskiego. Duet Tomasz Kasperczyk/Damian Syty zajął znakomite, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. Sezon 2015 to kolejny rok startów w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski oraz wybranych rundach Rajdowych Mistrzostw Europy w Fordzie Fiesta R5. W 2016 roku zespół rywalizuje w wybranych rundach rajdowych Mistrzostwach Europy. Rajdową bronią Tiger Energy Drink Rally Team jest Ford Fiesta R5 serwisowany przez kielecką stajnię rajdową C-Rally. Sponsorem strategicznym zespołu jest Tiger Energy Drink.