tigerrally

Pierwszy rajd na własnym podwórku

Sie 02, 2016
admin

Już w najbliższy czwartek o 20:00 super oesem w centrum miasta rozpocznie się 25. Rajd Rzeszowski, runda Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC) i Mistrzostw Polski. Dla Tomka Kasperczyka i Damiana Sytego rywalizujących w mistrzostwach Starego Kontynentu będzie to pierwszy występ w tym sezonie w Polsce.

Tomasz Kasperczyk i Damian Syty w sezonie 2016 postawili na rywalizację w Rajdowych Mistrzostwach Europy. Mają za sobą występy w Rajdzie Wysp Kanaryjskich (10. miejsce), Rajdzie Akropolu (7. miejsce) i Rajdzie Azorów (25 pozycja po trzech złapanych kapciach) i Rajdzie Estonii (12. miejsce). Rajdową bronią zespołu jest Ford Fiesta R5. Start w Rajdzie Rzeszowskim będzie dla Tomka i Damiana pierwszym występem na krajowym podwórku i drugim asfaltowym rajdem w tym roku. Nad ponownym złapaniem odpowiedniego tempa na asfalcie zespół pracował przez dwa dni pod okiem doświadczonego instruktora Urmo Aavy. Na liście startowej rzeszowskiej imprezy znajduje się 90 załóg, tak mocnej stawki kierowców na podkarpackiej imprezie jeszcze nie było. Zawodnicy będą rywalizować na 13 odcinkach specjalnych o łącznej długości 214,21 kilometrów. Poza odcinkami znanymi z roku ubiegłego kierowcy znów będą się ścigać na OS Korczyna i Zagorzyce, pojawi się też nowy OS Chmielnik.

Tomasz Kasperczyk: Ostatni rajd asfaltowy jechaliśmy początkiem roku, musieliśmy więc popracować nad złapaniem odpowiedniego rytmu, dobrego feelingu na twardej nawierzchni. Przez dwa dni testowaliśmy też różne ustawienia samochodu, z tempa drugiego dnia byłem już usatysfakcjonowany. W Rzeszowie startowaliśmy kilka razy, ale tegoroczna edycja będzie szczególnie ciekawa. Impreza debiutuje w Mistrzostwach Europy, pojawią się kierowcy z którymi rywalizujemy w ERC, zawodnicy z Mistrzostw Polski też będą chcieli pokazać na co ich stać. Rajd Rzeszowski lubi zaskakiwać i zbierać żniwo, a kibicom zapewnia emocjonującą akcję. Jest sporo ograniczników prędkości, cięć, szybkich zakrętów – to wymagająca impreza.

IMG_0121

Oficjalne rozpoczęcie Rajdu Rzeszowskiego zaplanowane jest na czwartek, na godzinę 17:00. O 20:00 w centrum Rzeszowa zostanie rozegrany miejski odcinek o długości 4 kilometrów. Dalsza rywalizacja zaplanowana jest na piątek i sobotę. Każdego dnia kierowcy będą mieli do przejechani sześć oesów. Ceremonia mety Rajdu Rzeszowskiego odbędzie się w sobotę na rzeszowskim Rynku.

Zespół Tiger Energy Drink Rally Team powstał w 2012 roku, od samego początku jego trzon stanowi załoga Tomasz Kasperczyk/Damian Syty. Rok 2012 to pełny sezon Rajdowego Pucharu Polski oraz czeski Rajd Kostelec. W kolejnym sezonie Tomasz Kasperczyk zadebiutował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, zdobywając tytuł II Wicemistrza Polski w klasie 6. Kolejny – 2014 rok to zmiana samochodu i walka o punkty w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.  Nowy samochód i bardzo intensywny program treningowy zaowocował 6 miejscem w klasyfikacji generalnej RSMP i pierwszym podium w tym cyklu podczas Rajdu Dolnośląskiego. Duet Tomasz Kasperczyk/Damian Syty zajął znakomite, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. Sezon 2015 to kolejny rok startów w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski oraz wybranych rundach Rajdowych Mistrzostw Europy w Fordzie Fiesta R5.