tigerrally

Rajd Arłamów – świetny wynik w debiucie

Mar 10, 2014
admin

Tomasz Kasperczyk i Damian Syty niezwykle udanie zaprezentowali się w 1. Rajdzie Arłamów – zawodach otwierających tegoroczną rywalizację w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Załoga TIGER Rally Team, startująca Fordem Fiesta R5, wywalczyła 6 miejsce w klasyfikacji generalnej. Krakowsko-bielski duet debiutował w samochodzie z napędem na cztery koła.

Tomasz Kasperczyk: Cieszymy się ogromnie, bo rezultat przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Szczerze mówiąc, nie mógłbym sobie wymarzyć lepszego debiutu w Fieście R5. Ten samochód jest fantastyczny! Był to jeden z najtrudniejszych rajdów, w jakich do tej pory startowaliśmy. Na wielu partiach walczyliśmy o przetrwanie i pozostanie na drodze. Obawiałem się, czy uda nam się utrzymać dobre tempo w tych ekstremalnych warunkach. Pierwsze testy Fordem odbyliśmy dopiero kilka dni przed rajdem. Dlatego też nie szarżowaliśmy i staraliśmy się podróżować z jak najmniejszym marginesem błędu. Fajnie, że byliśmy w stanie nawiązać kontakt z wieloma bardziej doświadczonymi kierowcami, którzy startują w Mistrzostwach Polski od kilkunastu lat. To nastraja nas bardzo pozytywnie na przyszłość. Zespół C-Rally wykonał kawał dobrej roboty. Wspólnie osiągnęliśmy wielki sukces. Bardzo wszystkim dziękuję.

Damian Syty: Dwa dni  walki w niezwykle ciężkich warunkach – mgła, błoto, wiele śliskich, dziurawych i niebezpiecznych partii. Cały czas jechaliśmy bardzo skoncentrowali, tak aby ustrzec się błędów i dojechać do mety. Z każdym kilometrem poznawaliśmy nowy samochód i próbowaliśmy się z nim „zgrać”. Muszę przyznać, że nie spodziewałem się, że pójdzie nam to tak dobrze i że będziemy mieć tyle frajdy z jazdy Fiestą R5. Naprawdę jesteśmy zaskoczeni czasami, jakie udało nam się uzyskiwać na odcinkach. Oczywiście do czołówki jeszcze nam trochę brakuje, ale my cały czas uczymy się i zbieramy doświadczenie. Świetny wynik dla nas i całego zespołu. Po prostu super!

Tomasza Kasperczyka i Damiana Sytego wspiera producent napoju energetycznego Tiger. Pomoc organizacyjną, logistyczną, jak również przygotowanie i serwis samochodu zapewnia Akademia Rajdowa C-Rally.