tigerrally

Rajd Świdnicki-Krause 2014 – testowy na szóstkę

Kwi 11, 2014
admin

Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (Ford Fiesta R5) uzyskali szósty czas podczas odcinka testowego przed Rajdem Świdnickim-Krause, drugą rundą tegorocznych Mistrzostw Polski. Załoga zespołu Tiger RT pięciokrotnie przejechała trasę z Witoszowa do Modliszowa, o długości 3,4 kilometrów. Do najszybszych załóg Tomek i Damian stracili 1,4 sekundy.

Mimo pesymistycznych prognoz na odcinku testowym było sucho, a chwilami nawet słonecznie. Zawodników zgłoszonych do Rajdu Świdnickiego-Krause podzielono na dwie grupy: najpierw jeździły załogi w samochodach z napędem na dwie osie, później na trasie pojawiły się również „ośki”.

Ekipa Tiger Rally Team poprawiała się z każdym przejazdem, kończąc shakedown z szóstym czasem. Dobra jazda to między innymi efekt solidnie przepracowanego czasu między rundami w Arłamowie i na Dolnym Śląsku.

– Na testowym było szeroko i w miarę równo – mówił Tomasz Kasperczyk po zakończeniu jazd. – Sobotni etap będzie dużo trudniejszy: wąski i kręty odcinek w Michałkowej, a do tego śliska kostka na walimskich patelniach powodują, że na trasie będzie można spodziewać się wszystkiego. Pojedziemy rozsądnym tempem, tak by zameldować się na mecie – zadeklarował kierowca zespołu Tiger RT.

Piątkowy program przewiduje start honorowy oraz dwa odcinki specjalne w centrum Świdnicy. Początek OS-u numer 1 o godzinie 19:00.