tigerrally

Rajd Wysp Kanaryjskich: drugi etap bez Kasperczyka i Sytego

Maj 06, 2017
admin

Tomasz Kasperczyk i Damian Syty nie wezmą udziału w drugim etapie Rajdu Wysp Kanaryjskich. Ekipa Tiger Energy Drink Rally Team nie mogła wrócić do rywalizacji z powodu problemów technicznych z samochodem.

rajd_wysp_kanaryjskich_2017_fot_marcin_rybak_kasperczyk 1day1

Wczoraj Ford Fiesta R5 polskiej załogi wypadł z trasy i uderzył w barierę na pierwszym odcinku specjalnym. Zawodnikom nic się nie stało, ale samochód utknął w miejscu wypadku, więc nie było już mowy o kontynuowaniu jazdy.

Tomasz Kasperczyk: – W połowie pierwszego odcinka specjalnego poczułem, że hamulce nieco słabną, ale spadek skuteczności był nieznaczny. 40-50 metrów przed miejscem, w którym wypadliśmy z drogi, bez większych problemów dohamowałem do prawego zakrętu, więc nie spodziewałem, że hamulce nas zawiodą przed kolejnym łukiem. W efekcie wjechaliśmy w ten pechowy zakręt stanowczo za szybko, co skończyło się spotkaniem z barierą. Na szczęście bariera zamortyzowała uderzenie i utrzymała samochód. Auto wróciło późnym wieczorem do serwisu, ale zespół nie był w stanie odnaleźć przyczyny problemów z hamulcami, więc tak naprawdę nie mamy 100-procentowej pewności, że taka sytuacja nie powtórzy się podczas drugiego etapu zmagań.

rajd_wysp_kanaryjskich_2017_fot_marcin_rybak_kasperczyk 1day3