tigerrally

Tiger Rally Team na mecie Rajdu Rzeszowskiego

Sie 08, 2015
admin

Rajd Rzeszowski zakończył pierwszą połowę sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Tomasz Kasperczyk – kierowca Tiger Rally Team, zrealizował przedrajdowe założenia – jadąc szybko i rozważnie zajął szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Pierwszego dnia rajdowych zmagań zawodnicy mieli do pokonania sześć OS-ów bez wizyty w serwisie. Trzeba było jechać szybkim ale rozsądnym tempem. Dodatkowym wyzwaniem dla załóg, również podczas drugiego etapu były bardzo wysokie temperatury. W sobotni poranek zawodnicy wrócili do rywalizacji zaczynając od przejazdu najdłuższego w rajdzie OS-u Lubenia. Ukoronowaniem dnia był widowiskowy odcinek miejski rozgrywany na ulicach Rzeszowa i ceremonia mety.

Tegoroczne odcinki były jak zawsze bardzo wymagające i nie można było pozwolić sobie nawet na chwilową dekoncentrację. Po raz drugi w sezonie udało się ukończyć rajd bez przygód i zrealizować przedrajdowe założenia.

Tomasz Kasperczyk: Bardzo dobry rajd, cieszę się że udało się „odczarować” Rzeszów i zameldować na mecie. Nie jechałem tym razem na sto procent swoich możliwości, ale najważniejsze cele udało się zrealizować. Czysta jazda, bez przygód, fantastyczne OS-y i udany weekend. Było co robić za kierownicą a temperatury panujące w rajdówce wymagały od nas jeszcze większej koncentracji. Teraz pozostaje nam jak najlepiej przygotować się do Rajdu Wisły i dobrze rozpocząć drugą część sezonu.

Damian Syty: Rajd Rzeszowski zaskoczył nas w tym roku niesamowicie wysokimi temperaturami. Najważniejsze było utrzymanie koncentracji i jazda tempem które pozwoli nawiązywać OS-ową walkę z konkurencją. Ważne że udało się przejechać cały rajd czysto – cały czas po drodze, bez żadnych przygód. Celowo nie chcieliśmy narzucać sobie zbyt wysokiego tempa, by dobrze zakończyć pierwszą część sezonu. Teraz skupimy się na przygotowaniach do kolejnej rundy Mistrzostw Polski, by w Wiśle pojechać na sto procent naszych możliwości i nawiązać walkę z niezwykle szybkimi i doświadczonymi kolegami.

Tomasz Kasperczyk urodził się w 1992 roku w Myślenicach. Profesjonalną przygodę z rajdami rozpoczął w roku 2011 od startów w wybranych rundach Rajdowego Pucharu Polski oraz Rally Vsetin w Czechach. Rok 2012 to pełny sezon Rajdowego Pucharu Polski oraz czeski Rajd Kostelec. W kolejnym sezonie Tomasz Kasperczyk zadebiutował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, zdobywając tytuł II Wicemistrza Polski w klasie 6. Kolejny – 2014 rok to zmiana samochodu i walka o punkty w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.  Nowy samochód i bardzo intensywny program treningowy zaowocował 6 miejscem w klasyfikacji generalnej RSMP i pierwszym podium w tym cyklu podczas Rajdu Dolnośląskiego. Duet Tomasz Kasperczyk-Damian Syty zajął znakomite, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.