tigerrally

Tiger Rally Team po pierwszym dniu Rajdu Liepaja

Lut 07, 2015
admin

Start w drugiej rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy jest przede wszystkim kolejnym etapem przygotowań do cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zatem najważniejsze są kilometry OS-owe przejechane w ekstremalnych, zimowych warunkach i zbieranie doświadczeń w rywalizacji z najlepszymi kierowcami Mistrzostw Europy. Niestety po awarii układu wspomagania załoga Tiger Rally Team nie ukończyła pierwszego dnia Rajdu Liepaja. Dzięki systemowi Rally2 Tomasz Kasperczyk i Damian Syty wrócą do rywalizacji podczas niedzielnego etapu imprezy.

Trzecia pozycja startowa do pierwszego etapu rajdu była dużym wyzwaniem dla załogi Tiger Rally Team. Pierwsi zawodnicy przecierali trasę pokrytą topniejącym śniegiem, co miało znaczący wpływ na wyniki pierwszej pętli. Po południu warunki były porównywalne dla wszystkich zawodników, co przełożyło się na zdecydowanie lepsze czasy OS-ów.

Tomasz Kasperczyk: Niestety, nasza pozycja startowa nie była najszczęśliwsza, mam wrażenie że kilka pierwszych załóg jechało inny rajd. Na trasie pierwszej pętli panowały bardzo ciężkie warunki – bardzo dużo miękkiego, topniejącego śniegu. Pierwsze załogi robią koleinę dla pozostałych, co widać po osiąganych czasach. Warunki na drugiej pętli były zdecydowanie lepsze. Niestety na najdłuższym, ponad 36-cio kilometrowym odcinku mieliśmy awarię wspomagania kierownicy i musieliśmy zrezygnować z dalszej jazdy. Jestem dobrej myśli przed jutrzejszymi odcinkami, do których będziemy startować z dalszej pozycji, więc warunki powinny być dla nas znacznie korzystniejsze. Rajd Liepaja jest dla mnie przede wszystkim kolejnym ważnym etapem przygotowań do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i liczy się każdy przejechany kilometr odcinka specjalnego.

Damian Syty: W pierwszej pętli walczyliśmy przede wszystkim o utrzymanie się na drodze. Stało to trochę w sprzeczności z naszą sportową ambicją, ale ryzyko opuszczenia drogi było zbyt duże. Mimo że nasz start w Rajdzie Liepaja jest przede wszystkim treningowy, staramy się zawsze osiągnąć najlepszy wynik na jaki nas stać. Chcemy z tego rajdu wynieść jak najwięcej doświadczeń i mam nadzieję, że zaprocentuje to w naszych kolejnych startach.

Tomasz Kasperczyk urodził się w 1992 roku w Myślenicach. Profesjonalną przygodę z rajdami rozpoczął w roku 2011 od startów w wybranych rundach Rajdowego Pucharu Polski oraz Rally Vsetin w Czechach. Rok 2012 to pełny sezon Rajdowego Pucharu Polski oraz czeski Rajd Kostelec. W kolejnym sezonie Tomasz Kasperczyk zadebiutował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, zdobywając tytuł II Wicemistrza Polski w klasie 6. Kolejny – 2014 rok to zmiana samochodu i walka o punkty w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.  Nowy samochód i bardzo intensywny program treningowy zaowocował 6 miejscem w klasyfikacji generalnej RSMP i pierwszym podium w tym cyklu podczas Rajdu Dolnośląskiego. Duet Tomasz Kasperczyk-Damian Syty zajął znakomite, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

Kalendarz Startów Tiger Rally Team :

FIA ERC – Rajdowe Mistrzostwa Europy 2015

 • Rally Liepāja (Łotwa),                   6-8 luty
 • auto24 Rally Estonia (Estonia)     17-19 lipca
 • Barum Czech Rally Zlín (Czechy) 28-30 sierpnia

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2015

 • Rajd Świdnicki – KRAUSE,  24-26 kwietnia
 • Rajd Karkonoski,                  14-16 maja
 • Rajd Gdańsk Baltic Cup,      19-21 czerwca
 • Rajd Rzeszowski,                  06-08 sierpnia
 • Rajd Wisły,                             04-06 września
 • Rajd Nadwiślański,                18-20 września
 • Rajd Dolnośląski,                   16-18 października
 • Rajd Arłamów,                        12-14 listopada