tigerrally

Tiger Rally Team po pierwszym dniu Rajdu Wisły

Wrz 04, 2015
admin

Tegoroczny Rajd Wisły zgromadził na starcie ponad siedemdziesiąt załóg, w tym aż siedem z nich wystartowało Fordami Fiesta R5. Tomasz Kasperczyk – kierowca Tiger Rally Team po pierwszym dniu zajmuje dobre szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. Odcinki specjalne przygotowane przez organizatorów wymagają tradycyjnie pełnej koncentracji od startu do mety.

Tomasz Kasperczyk: Dobry dzień, choć nasze tempo nadal odbiega nieco od ścisłej czołówki Mistrzostw Polski. Bardzo ciekawe OS-y, tradycyjnie trudne i pełne niespodzianek. Udało się nam pojechać czysto, bez żadnych problemów i wizyt poza drogą. Na pierwszą pętlę nieco zachowawczo dobraliśmy opony, ale z odcinka na odcinek jechało się nam coraz lepiej i szybciej. Jutro czeka nas siedem wymagających OS-ów, które chcemy pokonać dobrym tempem i zameldować się na mecie.

Damian Syty: Pierwszy etap rajdu ukończyliśmy na szóstym  miejscu. Wynik może nie jest taki jaki sobie wymarzyliśmy. Dla nas jednak najważniejsze jest by znaleźć się na mecie i odbudować nasz poziom sportowy. Jeszcze nie jest to moment, aby przełożyć tempo z testów na cały rajd. Nie chcemy przesadzać i robić czegoś ponad siły, dlatego wybraliśmy strategię taką, by jechać na tyle, ile się czujemy. Po pierwszym etapie rajdu jesteśmy zadowoleni, jedziemy czysto i płynnie, licząc na to że jutrzejszy dzień będzie dla nas bardziej udany.

Tomasz Kasperczyk urodził się w 1992 roku w Myślenicach. Profesjonalną przygodę z rajdami rozpoczął w roku 2011 od startów w wybranych rundach Rajdowego Pucharu Polski oraz Rally Vsetin w Czechach. Rok 2012 to pełny sezon Rajdowego Pucharu Polski oraz czeski Rajd Kostelec. W kolejnym sezonie Tomasz Kasperczyk zadebiutował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, zdobywając tytuł II Wicemistrza Polski w klasie 6. Kolejny – 2014 rok to zmiana samochodu i walka o punkty w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.  Nowy samochód i bardzo intensywny program treningowy zaowocował 6 miejscem w klasyfikacji generalnej RSMP i pierwszym podium w tym cyklu podczas Rajdu Dolnośląskiego. Duet Tomasz Kasperczyk-Damian Syty zajął znakomite, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.