tigerrally

Udany początek Rajdu Rzeszowskiego

Sie 07, 2015
admin

Rajd Rzeszowski kończy pierwszą połowę sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na starcie pojawiła się prawie cała krajowa czołówka. Tomasz Kasperczyk – kierowca Tiger Rally Team na piątkowych OS-ach notował czasy w pierwszej piątce i po pierwszym dniu rajdu zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Pierwszy dzień rajdowych zmagań w Rajdzie Rzeszowskim to sześć OS-ów, które zawodnicy musieli pokonać bez wizyty w serwisie. Dodatkowym wyzwaniem dla załóg była wysoka temperatura. Jutro przed zawodnikami kolejny upalny dzień i siedemdziesiąt pięć kilometrów wymagających odcinków specjalnych. Rajd zakończy się tradycyjnie widowiskowym OS-em miejskim rozgrywanym w Rzeszowie.

Tomasz Kasperczyk: Bardzo dobry dzień, trochę żal kapcia który kosztował nas jedno miejsce w klasyfikacji rajdu. Jednak z odcinka na odcinek nasze tempo było coraz lepsze a różnice czasowe do czołówki coraz mniejsze. Jutro czeka nas kolejny upalny dzień i pięć wymagających OS-ów. Będziemy realizować przedstartowe założenia i chcemy dobrym tempem zmierzać do mety.

Damian Syty: Rajd Rzeszowski zaskoczył nas w tym roku niesamowicie wysokimi temperaturami. Najważniejsze było utrzymanie koncentracji i jazda tempem które pozwoli nawiązywać OS-ową walkę z czołówką. Przed nami zdecydowanie dłuższy sobotni etap. Jutro będziemy starali się pojechać równie skutecznie i może nieco szybciej.